על הפרויקט

האתגרים הביטחוניים אשר מונחים על כתפי חיילי צה"ל וכוחות הביטחון הם אדירים. מדי יום פועלים אותם מגני דוד, למען עם ישראל ומדינת ישראל- באוויר בים וביבשה. דוד בן גוריון הסביר זאת כך- "צה"ל חשוב בגלל ייעודו הגדול: הבטחת קיומו ושלומו של העם.  והיעוד להבטיח [את] הקיום והשלום של העם אינו נכס אלא ערך, ערך הערכים, כי בלעדיו אין נכסים ואין ערכים, ואין עם. ואין עוד אומה שקיומה ושלומה תלויים במידה כזו בצבאה ובכושרו, ובהכרת שליחותו הגורלית."

למרות כל זאת, פועלים בתוך החברה הישראלית, יחידים וקבוצות מיעוט קיצוניות, נגד חיילי צה"ל. לא בנשק אלא בתעמולה. חלקם מפיצים עלילות דם ושקרים, וחלקם מתמקדים בהטרדת כוחות הביטחון בשטח באמצעות מצלמות, קללות ומחאות אלימות.

בשנים האחרונות אירעו מאות מקרים בהם הוטרדו חיילים בשטח ובזמן פעילות מבצעית. בחברון ובבנימין. בירושלים ובבקעת הירדן, בשומרון ובגבול רצועת עזה. חלק גדול של אותם עוכרים הפועלים נגד החיילים שלנו, עושים זאת במימון של קרנות וממשלות זרות. במסווה של פעילות למען "זכויות אדם" התפתחה בישראל תופעה של תיירות סכסוך והטרדה בשטח של כוחות בטחון.

כך הוקם האתר "הכר את העוכר". 
אתר "הכר את העוכר" מקנה לציבור הרחב, גישה למידע אודות אלו המובילים בפועל, את אותה תופעה של דה לגיטימציה- אנטי ציונית נגד החיילים בשטח. כאן תוכלו לראות מי הם אותם אנשים וכיצד הם מתנהגים לחיילים שלנו. תחת אלו ארגונים הם פועלים ומהיכן הם ממומנים.

בנוסף, האתר מספק לציבור מידע אודות המעטפת הרעיונית, המשפטית ואף הפרלמנטרית של פעילי השטח מתוך הבנה שעל אף שהפעילים בולטים בשטח אבל את הלגיטימיות לפעילות שלהם הם מקבלים בגלל הפעילות האנטי ישראלית של האליטה האנטי ציונית. במעטפת זו אנו נעלה לא רק את מי שפועל נגד חיילי צה"ל אלא גם את אלה אשר תומכים, מבינים או מעודדים באופן ישיר או עקיף בפעילות האלימה נגד מדינת ישראל ומתנגדים לקיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. 

חשוב לציין כי האתר עצמו, גם מהווה מוקד תלונות. אם אדם ניתקל בשטח בעוכר שהגיע להטריד במצלמתו חייל, שוטר, איש כוחות הביטחון ואפילו אזרח תמים בהקשר הרלוונטי- הוא מוזמן לשלוח אלינו את תיעוד המקרה ונשתדל לבחון את המידע ולשקול דרכי פעולה, משפטיים או ציבוריים.

חשוב להדגיש כי לאותם עוכרים ישראליים, מצטרפים לא פעם גם עוכרים זרים. פעמים רבות מגיעים לשטח גם יחידים וקבוצות מן העולם להטריד את החיילים, והציבור כמובן מוזמן לשלוח אלינו גם תיעוד שלהם.