Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

שוברים שתיקה

תעודת זהות

שם הארגון:

שוברים שתיקה

מס' עמותה:

513564724

תקציב:

11,793,893 ₪ (2021)

גורם מממן:

ממשלת שוויץ, Meserior, Trocaire, האומות המאוחדות, הקרן החדשה לישראל, ממשלת גרמניה ועוד

מדינות תומכות:

תאריך עדכון אחרון: 9.6.2024

פעילות עיקרית של הארגון

מקיימים תערוכות המכפישות את ישראל וחיילי צה”ל בכל העולם כולל באיחוד האירופי.

עדות של עמית דרי, מייסד “מילואימניקים בחזית”, באשר לאפקט הנורא של התערוכות המסיתות והאנטי-ציוניות של שוברים שתיקה באיחוד האירופי המוציאים את דיבת ישראל וגורמות לנזק בלתי הפיך-

מעבירים סיורים מלאי שקרים ותעמולה נגד מדינת ישראל וחיילי צה”ל לשגרירים, קונסולים ותיירים ממדינות זרות.

קיבלו מימון עבור איסוף עדויות של חיילים מארגון הולנדי.

מנכלי”ת הארגון לשעבר, הודתה כי הכסף של הארגון מנוהל ברמאללה.

העיתונאי בן דרור ימיני ניפץ את שקרי התעמולה של שוברים שתיקה שמעבירים הרצאות בארץ ובעולם.

בין השנים 2012-2020 ארגון שוברים שתיקה מומן על ידי ישויות מדיניות זרות בין השנים 2008-2018
ארגון שוברים שתיקה מומן על ידי הקרן הפוליטית הזרה “הקרן לישראל חדשה” ב-$2,112,541

בבדיקה מדגמית של תוכנית “המקור” בערוץ 10 בשנת 2016 עלה כי 40% מהעדויות ששוברים שתיקה אוספים על מנת להכחיש את חיילי צה”ל וההתיישבות הן אינן נכונות ואו לא מדויקות:

מסמך שהגיע לידי מקור ראשון (2021) מגלה כי האיחוד האירופי העביר מיליון שקלים לטובת קמפיין של ארגון “שוברים שתיקה” העוסק במה שמכונה שם “אלימות המתנחלים”. במסגרת הקמפיין, שתוקצב על ידי גורמים נוספים, הפיקו אנשי שוברים שתיקה חוברת ובה עדויות של פעילי הארגון מתקופת שירותם בצה”ל, המתארים לכאורה מעשי אלימות של מתנחלים.

בהמשך לכך, במהלך שנת 2020 ערכו אנשי שוברים שתיקה ובצלם סיורים לנציגי האיחוד האירופי, כחלק מהמהלך. לטענת אותם גורמים, המטרה היא לצייר את ישראל כ”מדינת אפרטהייד”.

כמו כן, בתחקיר של מקור ראשון דווח כי “למעלה מ-90 אחוז מהתקציב מקורו בתרומות מקרנות בחו”ל ומדינות זרות”! (התקציב הכולל של הארגון עמד בשנת 2020 על 8.7 מיליון שקלים, וב-2019 על 9.2 מיליון). 

לפוסט בפייסבוק לחצו כאן 

ארגון ‘עד כאן’ פרסם בשנת 2021 דו”ח מקיף בו נחשפים השקרים שהפיצו ‘שוברים שתיקה’ בקמפיין בינלאומי לאחר מבצע צוק איתן:

הקמפיין התבסס על חוברת עדויות שהכילה 111 עדויות אנונימיות, ובעקבות פרסום העדויות נחקרו קציני וחיילי צה”ל על חשד לביצוע פשעי מלחמה. בעוד שכל החקירות נגד חיילי צה”ל נסגרו ע”י המשטרה הצבאית ללא אשמה, למרות העדויות החמורות, ממשיכים ‘שוברים שתיקה’ בפרסום העדויות גם לאחר שהתברר שאין בהן ממש.

בנוסף, ‘עד כאן’ הגישו עתירה לבג”ץ נגד שוברים שתיקה בשנת 2020 לאור כל שקרי התעמולה והטיוח שסובבים את הארגון השתול.

תיעוד של סיור תעמולה אנטי-ציוני של אם תרצו בחברון עבור אזרחים זרים ותיירים מדצמבר 2022 בהובלת נדב וימן:

https://www.facebook.com/imtirtzu/videos/478339727770138/

תיעוד של פעיל אם תרצו משנת 2022 מביא להספקת סיור תעמולה ושקרים VIP של שוברים שתיקה בחברון עבור דיפלומטים ואנשי ממשל מהאחת המדינות האנטישמיות והעוינות באירופה- אירלנד (בהובלת העוכר אורי גבעתי):

תיעוד של פעילי אם תרצו קוטעים סיור תעמולה של מנכ”ל שוברי שתיקה בחברון, העוכר אבנר גבריהו, עבור דיפלומטים מדנמרק בפורים 2022:

באביב שנת 2024 נחשף גם סיור תעמולה, שטיפת מוח, ושקרים בוטים נגד המתיישבים והצבא (בזמן המלחמה בעזה) עבור צעירים ישראלים מצפון הארץ בדרום הר חברון:

 

על הארגון השתול “שוברים שתיקה” מתוך הספר של מתן פלג “מדינה למכירה”:

קמפיין “אלימות המתנחלים”

מאז מבצע שומר החומות שהתקיים במאי 2021, המאבק התעמולתי עלה מדרגה. ארגון “שוברים שתיקה” — שמתמחה אומנם בהכפשת חיילי צה”ל, אבל מצודתו פרושה גם על תחומים נוספים — יצא ביולי של אותה שנה בקמפיין שכותרתו “אלימות מתנחלים — לא במשמרת שלכם”. במרכז הקמפיין עמדה קריאה לשר הביטחון בני גנץ ולשר לביטחון הפנים עמר בר־לב “לעקור את התופעה לפני שיהיה מאוחר מדי”..

האיחוד האירופי תרם יותר ממיליון שקלים לקידום תודעה בנושא “מערכת יחסים סימביוטית בגדה המערבית: תפיסת הרשויות הישראליות כאחראיות לאלימות מתנחלים”. כלומר, מדינות אירופה שילמו לארגון ישראלי מיליון שקלים כדי לקדם דה־ לגיטימציה ל”מתנחלים האלימים” ולהאשים את רשויות המדינה בגיבוי האלימות. מהדיווחים של שוברים שתיקה לרשם העמותות עולה שנציגות האיחוד האירופי בישראל העבירה לארגון מענק ספציפי למטרה זו, בשלוש פעימות: ב־2019 הועבר סכום של  מעל 50 אלף שקלים למה שהוגדר “פרויקט איסוף עדויות”; בהמשך אותה שנה קיבל הארגון מעל 350 אלף שקלים נוספים לצורך “פעילות ציבורית “וב־2020 ניתן לו מענק של כמעט 600 אלף שקלים, גם הוא למטרת “פעילות ציבורית” (ע’ 62-63).

שוברים שתיקה בחברון

כמו ארגוני תעמולה אנטי־ציוניים רבים, גם ארגון שוברים שתיקה אוהב מאוד לדבר על חברון, לערוך בה סיורי תעמולה לחברי פרלמנט אירופים, לתיירים למיניהם ולישראלים תמימים, ולספר להם בדותות על עיר רפאים ואזור אפרטהייד. בפועל, חברון שונה לגמרי מכפי שהיא מצטיירת בעלילות שהם מוכרים. כ־ 220 אלף ערבים מתגוררים בעיר — השנייה בגודלה ברשות הפלסטינית אחרי רמאללה. זהו מרכז אורבני סואן ושוקק חיים, עשיר באזורי מסחר מפותחים. רק שלושה אחוזים משטחה של חברון נמצאים בשליטה ישראלית מלאה, ולתא השטח הזה פלסטינים אינם יכולים להיכנס באופן חופשי — אך לארגונים העוינים את ישראל זה מספיק בשביל ליצור קרנבל שלם. במסדרון הצר שנתון תחת שליטה ישראלית אפשר למצוא לא מעט ארגונים בינלאומיים ש”משקיפים” על חיילי צה”ל פן יבצעו פשעי מלחמה, פעילי BDS ואנרכיסטים אירופים שבאו ליזום פעולות התגרות, וכן את אנשי שוברים שתיקה שמפיצים סיפורים על הפרות זכויות אדם מצד מתיישבים יהודים וחיילים. לא תשמעו אותם מדברים בסיוריהם על חשיבות הקשר והזיקה היהודיים לעיר האבות; לא תשמעו אותם משרטטים מורכבות משפטית סביב הבעלות על נכסים יהודיים שנשדדו בטבח תרפ”ט; והם גם לא ידגישו את עשרות הפיגועים הרצחניים נגד ישראלים מאז חידוש ההתיישבות היהודית בחברון, אלא דווקא את המקרים יוצאי הדופן שבהם ישראלים פגעו בפלסטינים (ע’ 74).

שובם של מרעילי הבארות

ארגון שוברים שתיקה הוא הרבה יותר מקבוצת חיילים משוחררים שמצליחים פה ושם להרגיז את הציבור הישראלי או את החייל העומד מולם בחברון. מדובר בארגון תעמולה אפקטיבי שמעודד מיליוני אנשים בעולם לשנוא את ישראל. פרסומיו משמשים את מבקשי רעתה של המדינה היהודית ומוצגים על ידם כמידע אמין — שהרי הם מגיעים כביכול מתוככי צה”ל. כך עושה למשל הרשות הפלסטינית: אחרי שיהודה שאול (ממקימי הארגון) סיפר לתיירים בחברון כי מתנחלים מרעילים, גם אבו מאזן השמיע בפרלמנט האירופי בארות מים של פלסטינים, האשמה כמעט זהה. “רבנים קיצוניים מעודדים מתנחלים להרעיל בארות” אמר יושב ראש הרשות הפלסטינית.  חמאס, בתגובתו הרשמית למסקנות ועדת האו”ם לחקר אירועי מבצע צוק איתן (ועדת שאבס), הסתמך מפורשות על יהודה שאול וחבריו. ארגון הטרור טען שהוועדה התעלמה מפשעי מלחמה שביצעו חיילי צה”ל ומפגיעה מכוונת באזרחים, ולראיה — “חיילים רבים המזוהים עם הארגון הישראלי ‘שוברים שתיקה’ אישרו שניתנו פקודות כאלה..

התקציב של ארגון שוברים שתיקה משנת 2012 ועד 2020 עמד על מעל 56 מיליוני שקלים! מקורות המימון העיקריים שלו הם ישויות מדיניות זרות, ובעיקר ממשלות אירופה, האיחוד האירופי והאו”ם. הללו סיפקו לו באותן השנים מעל 30 מיליון שקלים, שהם כ־54% מתקציב הארגון כולו. בשנת 2021 הגיע סך המימון המדיני הזר של שוברים שתיקה למעל 5 וחצי מיליוני שקלים. זאת בנוסף למימון מקרנות פרטיות וקיצוניות דוגמת הקרן לישראל חדשה. בעזרת הכסף הזה מקיימים פעילי הארגון עשרות הרצאות, תערוכות, חוגי בית, פעילויות במוסדות הבינלאומיים, הפצת תעמולה בקמפוסים ברחבי העולם, מפגשים עם חברי פרלמנט ודיפלומטים ועוד. הארגון שואף להשפיע על דעת הקהל — בישראל פנימה, בזירה הבינלאומית, וכן במיקוד ישיר ביהדות התפוצות. גם דו”ח גולדסטון — הדו”ח הזכור לשמצה שהאשים את חיילי צה”ל בביצוע פשעי מלחמה במהלך מבצע עופרת יצוקה — התבסס בין השאר על עדויות של שוברים שתיקה. גולדסטון לימים חזר בו מהדו”ח; שוברים שתיקה — לא (ע’ 78-79).

מחבלים למען זכויות אדם

בעקבות מבצע צוק איתן נחשפו לציבור עוד כמה ממקורות ההכנסה של שוברים שתיקה. תוכנית מימון אירופית־פלסטינית ששמה “מזכירות זכויות האדם והמשפט הבינלאומי” העבירה לארגון “מענק חירום” לצורך “תיעוד מקרים של הפרת זכויות אדם בידי חיילי צה”ל”. מענקים כאלו הועברו גם לארגונים פלסטיניים המקדמים חרם על ישראל BDS ומזוהים עם “החזית העממית לשחרור פלסטין”. במסמך שפרסמה ב־2015 דיווחה “המזכירות” כי הייתה מוכנה לקבל משוברים שתיקה “אפילו עדות אחת”, אלא שלדבריה, הארגון הישראלי סיפק לה לא פחות מ־57 עדויות, שמקורן ב”מגוון רחב של יחידות שהשתתפו במלחמה, מחיל האוויר, חיל הים וכוחות הקרקע”. הפרויקט הוגדר כהצלחה גדולה שעלתה על כל הציפיות( ע’ 84):

פעילים הקשורים לארגון שוברים שתיקה

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן