מי חוגג על ההודעה על "פתיחת החקירה" של בית הדין בהאג? ארגוני הקרן לישראל חדשה!

מי חוגג על ההודעה על "פתיחת החקירה" של בית הדין בהאג? ארגוני הקרן לישראל חדשה!

נזכיר כי כבר ב-2018 ארגון "עדאלה" פעל לקידום ועדת חקירה באו"ם נגד ישראל, ונציגת הארגון עו"ד סוהיר אסעד אמרה לעיתון הערבי "בוקרא" בנצרת כי "אנחנו בעדאלה משתתפים במושב של מועצת זכויות האדם בז’נבה כדי לדחוף להחלטה לפתוח בחקירה בינלאומית עצמאית על הפשעים שביצעה ישראל בעזה מאז ה-30 במרץ ועד היום". חשוב להזכיר, כי בחמאס הודו כי 85% מההרוגים בהתפרעויות על גדר הגבול עם עזה הם חברי ארגון הטרור חמאס או הג'יהד האיסלאמי. אסעד טענה בפני הועדה כי ישראל "הרגה 2 עיתונאים", בעוד אחד מהם, יאסר מורתג'א זוהה כפעיל של ארגון הטרור חמאס.

ומה לגבי "בצלם"? בשנה שעברה פרסמו בצלם דו"ח שלפיו ניתן להעמיד לדין בהאג את ישראל ואנשיה, חגי אלעד כתב בהקדמה לדו"ח שאם ישראל לא תתן את הדין "דבר לא ישתנה". עוד נטען על ידי בצלם כי ישראל מנצלת בציניות את זוועות מלחמת העולם השניה כדי להצדיק "המשך הדיכוי, הגזל וההרג שהיא עצמה אחראית להם". בלי בושה.

אותו חגי אלעד, המנכ"ל של בצלם, נאם פעמיים באו"ם (2016, 2018) נגד ישראל. קרא להתערבות זרה וטען שישראל מבצעת פשעים נגד האנושות ומטייחת אותם באמצעות עורכי דין.

בשנת 2019 במאמרה של ליאורה הניג-כהן פורסם כי בצלם לוקחת חלק בקבוצת עבודה שמטרתה "לתעד הפרות שצה"ל ומנגנוני הביטחון הישראלים מבצעים כביכול נגד ילדים פלסטינים", זאת כשאחת המטרת של התיעוד היא להכניס את צה"ל לרשימה השחורה של האו"ם שכוללת ארגוני טרור כמו דאע"ש ואל-קעידה.

חשוב לזכור גם כי בית הדין בהאג הוא לא עצמאי לחלוטין, וכי הוא מתנהל תוך יחסי גומלין עם גופים כמו "מועצת הביטחון" של האו"ם. לכן הוא לא יכול באמת לנהוג ללא משוא פנים. מועצת הביטחון של האו"ם היא פלטפורמה לעסקנות גיאופוליטית בין מדינות, ומשומנת על ידי האינטרסים הצרים של המדינות החברות בה, או על ידי אינטרסים צרים של מנהיגי אותן מדינות.

למרות המטרה החיובית והחשובה של בית דין פלילי בינלאומי שאמור לשמור על זכויות אדם, בתצורתו הנוכחית יכול לשמש בית הדין הבינלאומי ככלי מניפולטיבי המאפשר למדינות לפגוע במדינות אחרות – ותוך כדי לטעון שידן אינה בדבר. במצב כזה, בו לגוף שאמור להיות חשוב ובעל השפעה חיובית יש תלות במועצה מוטה, כמו מועצות אחרות באו"ם להן יש הטיה אנטי-ישראלית (ישראל מרבה לככב בסדר היום של מועצת זכויות האדם למשל, וכנראה היא שיאנית הגינויים לעומת מדינות כמו איראן וצפון קוריאה) ושמנוהלת על ידי אינטרסים צרים ולפעמים אישיים ולא פרגמטיים, מדובר בבדיחה הזויה ועצובה. להאג אין זכות להתערב כאן, ואם היו נסמכים באמת על עובדות, היו ממהרים להטיל אחריות על אהוביהם תומכי הטרור מרשות הטרור הפלסטינית והחמאס, וחשוב מכך מתעדפים חקירות למדינות חשוכות כדוגמת צפון קוריאה, איראן ואחרות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים בקטגוריית

עימות מול אריק אשרמן מנכ"ל הארגון השתול "תורת צדק" בערוץ 20

29.11.20

פעילי 'אם תרצו' הגיעו לגבעת המטוס במהלך סיור של אנשי האיחוד האירופי. "ישראל היא מזמן לא קולוניה אלא מדינה עצמאית".

17.11.20

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל