Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

המוקד להגנת הפרט

תעודת זהות

שם הארגון:

המוקד להגנת הפרט

מס' עמותה:

580163517

תקציב:

6,087,000 ₪ (2021)

גורם מממן:

United Nations (UNICEF),Ministerie Van Buitenlandse Zakenä, Norwegian Refugee Council, KZE/Misereor

מדינות תומכות:

דגל הקרן לישראל חדשה
דגל נרווגיה
דגל ספרד
דגל שוויץ
גרמניה
דגל האום
דגל האיחוד האירופי
דגל הולנד

תאריך עדכון אחרון: 31.3.2024

פעילות עיקרית של הארגון

אגף המחקר של תנועת “אם תרצו” חשף כי עשרות מיליוני שקלים שקלים הועברו מממשלות זרות לפעילות “המוקד להגנת הפרט”, ארגון העומד בחזית העתירות נגד הריסת בתי מחבלים.

בנתונים שאספו חוקרי אם תרצו מתברר שבין 2012 ל-2021 קיבל הארגון 37 מיליון שקלים ממשלות זרות בצורה ישירה או על ידי קרנות הממונות על ידי הממשלות, ביניהן כסף ממשלמי המיסים של גרמניה (4 מיליון ש”ח), האיחוד האירופי (2.3 מיליון ש”ח), הולנד (1.1 מיליון ש”ח), ועוד.

מתברר שמאז שנת 2015, הגיש הארגון 88 עתירות נגד הריסת בתי מחבלים, וייצג 81 מחבלים ובני משפחותיהם. אותם מחבלים רצחו מעל 70 קורבנות, ביניהם: אליהו קיי, עמית בן יגאל, רונן לוברסקי, שיר חג’אג’, אילנה נווה, דני גונן, ברוך מזרחי ורנה שנרב.

כמו כן, בין הפעילויות הקבועות של הארגון בעבר ובהווה:

– הארגון מגיש עתירות לבג”ץ על בסיס קבוע נגד הריסות בתי מחבלים ומעלה טענות שקריות ומסיתות נגד ישראל בדבר “אפרטהייד”, “גירוש”, “עינויים”, ו-“טראנספר בכוח”.

– הארגון מאשים את ישראל במתן “עונש קולקטיבי” וב-“גאוטיזציה של הגדה המערבית”.

– בין התאריכים 12 בפברואר 2018 ל-19 בנובמבר 2018 המוקד הגיש 6 עתירות לבית המשפט העליון, אשר ביקשו למנוע את הריסת בתיהם של פלסטינים שביצעו פעולות טרור, ביניהם בתיהם של המחבלים שרצחו את ראובן שמרלינג, הרב רזיאל שבח, לוחם דובדבן סמ”ר רונן לוברסקי, עדיאל קולמן, זיו חג’בי, קים יחזקאל, סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני. העתירות הוגשו בשם משפחות המחבלים על ידי הארגון.

– ב-25 באוקטובר 2017, בשיתוף עם ארגון ‘בצלם’ ובמימון האיחוד האירופי, פרסם “המוקד” דוח המותח ביקורת על התנהלות רשויות האכיפה במזרח ירושלים מול פלסטינים מתחת לגיל 18 שנעצרו בגין פעולות טרור ואלימות.

– בפברואר 2017 הארגון הגיש עתירה לבג”ץ נגד ההחלטה להרוס את בית המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים במהלכו נרצחו ארבעה קצינים, ביניהם סגן שיר חג’אג’ הי”ד.

– באוגוסט 2016 הארגון העניק ייצוג משפטי למחבלים שהוצא נגד ביתם צו הריסה לאחר שרצחו את הרב מיכאל מרק מהיישוב עותניאל במהלך פיגוע הירי בדרום הר חברון.

– ב-25 ביולי 2014, הארגון הגיש עתירה לבג”צ יחד עם ארגון רופאים לזכויות אדם-ישראל והוועד הציבורי נגד עינויים בישראל נגד ההחלטה להרוס את בית רוצחו של סנ”צ ברוך מזרחי

– בשנת 2006, פרקליט המדינה הסיק שהצגתו העצמית של הארגון כ’ארגון זכויות אדם’ אין לה בסיס במציאות ונועדה להטעות

תחקיר על הזוועות ו”חיבוק המחבלים” שמבצע ארגון העוכרים השתול “המוקד” כבר מעל 2 עשורים פורסם בערוץ 14 בשנת 2023 וזעזע מדינה שלמה:

חלק א’

חלק ב’

מתוך ספרו של מתן פלג “מדינה למכירה” על “המוקד להגנת הפרט” ומעלליו השפלים במימון זר למען מחבלים אנטישמים ונגד מדינת ישראל ואזרחיה (ע’ 31-32):

מאז שהוקם ב־ 1988 “המוקד להגנת הפרט” על רקע אירועי האינתיפאדה הראשונה, הגן ה”מוקד” על האינטרסים של מחבלים רבים ובני משפחותיהם כאשר נחלץ לעזרתם וניסה למנוע הריסת בתיהם (כאמצעי הרתעה של כוחות הביטחון נגד הפיגוע הבא):

באמצע העשור הקודם (2020-2010) ייצג הארגון גם את משפחתו של מועתז חיג’אזי, המחבל שירה מטווח אפס בפעיל הר הבית דאז יהודה גליק. בעקבות העתירה ההיא הורה בית המשפט לצמצם את הפעולה נגד ביתו של חיג’אזי לאטימת חדרו בלבד. השינוי הזה, אפשר לשער בנקל, העלים את כל האפקט ההרתעתי: אף אב פלסטיני לא יסגיר את בנו לשב”כ רק כדי להציל דלת בבית.
בעתירה נוספת ייצג המוקד את משפחת המחבל עבד אל־עזיז מרעי, מי שיזם ותכנן את פיגוע הדקירה בעיר העתיקה שבו נרצחו אהרון בניטה ונחמיה לביא ז”ל. בית המשפט קיבל את טענת “היעדר זיקת מגורים מספקת” כיוון שהמחבל היה סטודנט בתקופה ההיא וטען שהתגורר במעונות האוניברסיטה באבו דיס. צו ההריסה שהוצא לביתו של מרעי — בוטל.                                         
בעקבות עתירה אחרת בוטל צו הריסה לבית משפחת המחבל באסם אמין מוחמד סאיח, חבר החוליה שרצחה את נעמה ואיתם הנקין ז”ל בפיגוע ירי בשומרון.
באתר שלו מתגאה הארגון בכך שהוא אינו גובה תשלום מהמיוצגים הפלסטינים תמורת שירותיו. וכמה כל זה עולה לתורמים מהממשלות הזרות? על פי המסמכים שבידי רשם העמותות, בעשור שבין 2012 ל־2021 נהנה המוקד להגנת הפרט מתרומות בסך 49 מיליון  שקלים לערך שמקורן בישויות מדיניות זרות — כמעט 5 מיליון שקלים בשנה בממוצע, ויותר מ־%56 בממוצע מהתקציב השנתי של המוקד, כלומר עיקר המימון של הארגון מגיע מישויות מדיניות זרות.

משנת 2014 ועד 2021 עתר המוקד למען 80 משפחות של מחבלים שרצחו 74 בני אדם. נכון לזמן כתיבת הספר “מדינה למכירה”, במחצית הראשונה של שנת 2022 הספיק המוקד להגיש 12 עתירות שבהן ייצג 12 מחבלים ומשפחותיהם שרצחו 13 בני אדם — ואלו רק ההליכים שיזם בנוגע להרס בתים והגיעו לפתח בג”ץ. מלבדם היו עתירות רבות נוספות בנושאים שונים הקשורים לצעדים שנוקטת ישראל במלחמתה בטרור:

הארגון עתר לבג”ץ נגד שלילת תושבות של מחבלים ונגד אי־החזרת גופות מחבלים, וכן הגיש עתירות רבות למען שיפור תנאי מאסרם של מחבלים המוחזקים בבתי הכלא בישראל. עם רקורד כזה, אין פלא שבכירים ב”רשות לענייני אסירים”, גוף השייך לאש”ף, בירכו את “המוקד להגנת הפרט” על פועלו.
בפוסט שפורסם בפייסבוק בעקבות ביטול צו הריסה לבית המחבל שרצח את הלוחם עמית בן יגאל ז”ל במאי 2020 ,כתב עורך הדין ח’אלד מחאג’נה מהרשות לענייני אסירים:

“אושר שאין לתאר. בית המשפט העליון, בהחלטה אמיצה, מחליט על ביטול צו הריסת בית העצור נזמי אבו בקר המואשם בזריקת אבן וגרימת מוות לחייל ישראלי. כל הכבוד לקולגה שלי, עורכת הדין נאדייה דקה (מהמוקד להגנת הפרט, מ”פ) על העשייה המדהימה שלה בהישג ביטול ההחלטה”

דבורה גונן, אימו של דני גונן הי”ד שנרצח על ידי מחבלים בשנת 2015 בחבל בנימין על פגישתה על עוכרי הדין העוכרים של המוקד להגנת הפרט כאשר ניסו למנוע הריסת בית המחבל הנתעב שרצח את בנה (ע’ 28):

“הייתי בהלם מכך שיהודים מגינים על משפחה של מחבל נתעב, אדם שרצח ילד שרק רצה לעזור לו”, סיפרה. “כשראיתי את ההתלהבות שאוחזת בהם, כאילו מניעה אותם איזו תחושת שליחות — ההלם כבר היה מוחלט. הם טענו שהריסת בית מחבל היא עונש קולקטיבי, שחיי המשפחה ייהרסו, שהקרובים לא אשמים. אחד מעורכי הדין אפילו תהה מי יפצה את השכנים שביתם יינזק. איש מהם אפילו לא הזכיר את דני או את הנרצחים האחרים. כלום. לא אמרו מילה על כך שהבתים הללו שימשו חממות לרוצחים נתעבים. לא הזכירו שהמחבלים עצמם הרסו בתים של יהודים חפים מפשע. על זה אף אחד מהם לא דיבר”.

חשיפה של ערוץ 14 – ממשלת שוויץ דרך “המוקד להגנת הפרט” פועלת נגד מדינת ישראל! בין היתר הגנה על מחבלים רוצחי יהודים בבתי משפט למניעת הריסת בתיהם!

 

פעילים הקשורים לארגון המוקד להגנת הפרט

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן