המוקד להגנת הפרט

תעודת זהות

שם הארגון:

המוקד להגנת הפרט

מס' עמותה:

580163517

תקציב:

6,048,000 ₪

גורם מממן:

United Nations (UNICEF),Ministerie Van Buitenlandse Zakenä, Norwegian Refugee Council, KZE/Misereor

מדינות תומכות:

דגל הקרן לישראל חדשה
דגל נרווגיה
דגל ספרד
דגל שוויץ
גרמניה
דגל האום
דגל האיחוד האירופי
דגל הולנד

תאריך עדכון אחרון: 18.5.2022

פעילות עיקרית של הארגון

אגף המחקר של תנועת "אם תרצו" חשף כי עשרות מיליוני שקלים שקלים הועברו מממשלות זרות לפעילות "המוקד להגנת הפרט", ארגון העומד בחזית העתירות נגד הריסת בתי מחבלים.

בנתונים שאספו חוקרי אם תרצו מתברר שבין 2012 ל-2021 קיבל הארגון 37 מיליון שקלים ממשלות זרות בצורה ישירה או על ידי קרנות הממונות על ידי הממשלות, ביניהן כסף ממשלמי המיסים של גרמניה (4 מיליון ש"ח), האיחוד האירופי (2.3 מיליון ש"ח), הולנד (1.1 מיליון ש"ח), ועוד.

מתברר שמאז שנת 2015, הגיש הארגון 88 עתירות נגד הריסת בתי מחבלים, וייצג 81 מחבלים ובני משפחותיהם. אותם מחבלים רצחו מעל 70 קורבנות, ביניהם: אליהו קיי, עמית בן יגאל, רונן לוברסקי, שיר חג'אג', אילנה נווה, דני גונן, ברוך מזרחי ורנה שנרב.

כמו כן, בין הפעילויות הקבועות של הארגון בעבר ובהווה:

– הארגון מגיש עתירות לבג"ץ על בסיס קבוע נגד הריסות בתי מחבלים ומעלה טענות שקריות ומסיתות נגד ישראל בדבר "אפרטהייד", "גירוש", "עינויים", ו-"טראנספר בכוח".

– הארגון מאשים את ישראל במתן "עונש קולקטיבי" וב-"גאוטיזציה של הגדה המערבית".

– בין התאריכים 12 בפברואר 2018 ל-19 בנובמבר 2018 המוקד הגיש 6 עתירות לבית המשפט העליון, אשר ביקשו למנוע את הריסת בתיהם של פלסטינים שביצעו פעולות טרור, ביניהם בתיהם של המחבלים שרצחו את ראובן שמרלינג, הרב רזיאל שבח, לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי, עדיאל קולמן, זיו חג'בי, קים יחזקאל, סרן זיו דאוס וסמל נתנאל קהלני. העתירות הוגשו בשם משפחות המחבלים על ידי הארגון.

– ב-25 באוקטובר 2017, בשיתוף עם ארגון 'בצלם' ובמימון האיחוד האירופי, פרסם "המוקד" דוח המותח ביקורת על התנהלות רשויות האכיפה במזרח ירושלים מול פלסטינים מתחת לגיל 18 שנעצרו בגין פעולות טרור ואלימות.

– בפברואר 2017 הארגון הגיש עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה להרוס את בית המחבל שביצע את פיגוע הדריסה בארמון הנציב בירושלים במהלכו נרצחו ארבעה קצינים, ביניהם סגן שיר חג'אג' הי"ד.

– באוגוסט 2016 הארגון העניק ייצוג משפטי למחבלים שהוצא נגד ביתם צו הריסה לאחר שרצחו את הרב מיכאל מרק מהיישוב עותניאל במהלך פיגוע הירי בדרום הר חברון.

– ב-25 ביולי 2014, הארגון הגיש עתירה לבג"צ יחד עם ארגון רופאים לזכויות אדם-ישראל והוועד הציבורי נגד עינויים בישראל נגד ההחלטה להרוס את בית רוצחו של סנ"צ ברוך מזרחי

– בשנת 2006, פרקליט המדינה הסיק שהצגתו העצמית של הארגון כ'ארגון זכויות אדם' אין לה בסיס במציאות ונועדה להטעות

פעילים הקשורים לארגון המוקד להגנת הפרט

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן