Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

עומדים ביחד

תעודת זהות

שם הארגון:

עומדים ביחד

מס' עמותה:

515495067

תקציב:

3,058,621 ₪

גורם מממן:

קרן רוזה לוקסמבורג (גרמניה), קרן היינריך בל (גרמניה), ZFD Regional Council

מדינות תומכות:

דגל הקרן לישראל חדשה
גרמניה

תאריך עדכון אחרון: 24.7.2023

פעילות עיקרית של הארגון

“עומדים ביחד” היא תנועת שמאל קיצוני שקיבלה יותר ממיליון שקלים מממשלת גרמניה והקרן החדשה ותורמת להפגנות נגד הימין בישראל. להלן כמה עובדות מעניינות על ארגון העוכרים:

אחת ממייסדות “עומדים ביחד”, ד”ר יעלה רענן ממכללת ספיר, השתתפה לפני כשנתיים בהפגנת תמיכה ב”צעדת השיבה”, בזמן שיא התפרעות הטרור בגדר רצועת עזה. במהלך ההפגנה קראה רענן “לשחרר את פלשתין” ואמרה לקהל המפגינים כי “כולנו שותפים בלמחוק את השלטון הפשיסטי בישראל”. רענן כינתה את המתפרעים העזתים “האחים שמעבר לגדר”, אשר “עומדים מול הרובים (של צה”ל)… וגם אנחנו צריכים להיות שם”.

חבר נוסף ב”עומדים ביחד”, הפעיל גם במפלגת חד”ש, שרון לוזון, תועד לפני כשנתיים מכנה את פעילת שכונות דרום תל אביב שפי פז “נאצית”, וזאת לאחר שהורשע בעבר בתקיפה.

בעבר נכתב בדף הבית של התנועה כי היא נאבקת נגד “הקשר שבין הכיבוש של פלשתין לייאוש הכלכלי והחברתי בישראל” – אך כיום נוסח זה אינו מופיע.

כמו כן, על פי חבר הכנסת עמיחי שיקלי, השלטים בהם משתמשים העוכרים מהשמאל הרדיקלי בהפגנותיהם בשכנות שמעון הצדיק בירושלים הם של “עומדים ביחד” במימון (ישיר או עקיף) ממשלת גרמניה.

לפי מנכ”ל אם תרצו מתן פלג ואגף המחקר של התנועה, קבלו בארגון השמאל הרדיקלי מעל מיליון דולר מהקרן לישראל חדשה בשנים האחרונות וכמעט 600 אלף ש”ח מקרנות פוליטיות גרמניות הרוצות ברעת ישראל.

כמו כן, ארגון העוכרים זה היה מראשי המארגנים של ההפגנה בתל אביב נגד הרפורמה המשפטית בסוף שנת 2022 בה הונפו על ידי פעילי שמאל רדיקלי בלתי ידועים דגלי רשות הטרור הפלסטינית, דגלי שרים מהממשלה אשר הושוו בו לדמויות נאציות-ואנטישמיות כאשר בארגון ההפגנה לקחו חלק ארגוני עוכרים רבים מהשמאל האנטי-ציוני ישראל במימון ממשלות זרות.

במרץ 2024 בעת המלחמה בעזה האשימו בארגון השתול את ממשלת ישראל בהרעבה מכוונת של תושבי עזה למוות וארגנו אירוע מחאה שפל וחתרני בהתאם ששיחק לידי אויבינו:

עוד על ארגון השמאל הרדיקלי “עומדים ביחד” מתוך ספרו של יו”ר התנועה מתן פלג – “מדינה למכירה”:

עם מקימי עומדים ביחד אפשר למנות את דב חנין, חבר כנסת לשעבר במפלגת חד”ש האנטי־ציונית, ואת פעילת השמאל הקיצוני ד”ר יעלה רענן, שמעל בימת הפגנה בסכנין קראה “למחוק את השלטון הפשיסטי בישראל”, והזמינה את הקהל להגיע לעוטף עזה ולהצטרף אליה להפגנות הזדהות עם “האחים שמעבר לגדר”. רענן גם חתמה על עצומה נגד קבלת ישראל ל־OECD ופרסמה במגזין News Palestinian  מאמר הקורא להפעלת לחץ בינלאומי על ישראל, וכן הלא. שיטוט בדף הפייסבוק של עומדים ביחד יוצר את הרושם שאין מחלוקת חברתית אחת שהארגון הזה לא יעוט עליה כמוצא שלל רב:

הוא היה, למשל, הרוח החיה מאחורי מחאת יוצאי אתיופיה שהתעוררה ביוני 2019 בעקבות מותו של סלומון טקה מירי שוטר. במהלך ההפגנות האלימות של אותם ימים נפצעו עשרות שוטרים, כלי רכב נשרפו וצירים מרכזיים נחסמו.

עומדים ביחד כרך את המקרה של טקה באירוע מסוג אחר: בפרסומיו הוא קרא להצטרף להפגנות “לזכרם של סלומון טקה ומוחמד עביד ורבים אחרים — לא נפסיק להילחם על כבוד ושוויון”.

מוחמד עביד, תושב עיסאוויה, נהרג מירי שוטרים כשהשתתף בהפרת סדר המונית. לאחר מותו פרסם ארגון הטרור חמאס הודעה שלפיה “דמו של השהיד מוחמד עביד, שנפל הלילה בירושלים הכבושה, הוא אשר יקבע את גורל העיר הקדושה”.

פעילי עומדים ביחד גם קראו מפורשות ל”הפגנות זעם” בשייח’ ג’ראח, פעלו לעצירת הנטיעות של קק”ל בנגב בינואר 2022, וליבו ברשתות החברתיות את מחאת הבדואים של אותם ימים, שהייתה בחלקה אלימה מאוד. מוקדם יותר הם לקחו חלק מרכזי בהפגנות מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה דאז אביחי מנדלבליט, בדרישה שיעמיד לדין את נתניהו. הארגון קרא אז לחבריו “להפגין בירושלים, חיפה ותל אביב ולהיאבק נגד הממשלה המושחתת, שכדי לשמור על השלטון והאינטרסים של אדוני הארץ, מוכנה להקריב את העתיד שלנו”. במקביל דואג הארגון לקדם גם מאבקים חברתיים “ניטרליים”, למשל למען העלאת שכר המינימום לארבעים שקלים לשעה (ע’ 213).

פעילים הקשורים לארגון עומדים ביחד

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן