גיל המרשלג

תעודת זהות

שם:

גיל המרשלג

ארגון:

תפקיד בארגון:

אנרכיסט ופעיל שמאל רדיקלי

תאריך עדכון אחרון: 16.6.2022

פעילות של גיל המרשלג בשטח:

גיל המרשלג הוא אנרכיסט קיצוני, פעיל שמאל רדיקלי ופורע חוק אשר נעצר באופן סדרתי על ידי רשויות החוק בישראל ועובד על פי תנועת מחזקים בלימוד לבגרות באזרחות של תלמידים צעירים.

העוכר גיל המרשלג כיכב קבוע בהפגנות בלפור. למעשה הוא נחשב בעיני השמאל לאחד מסמלי המחאה, שעה שנעצר יחד עם אמיר השכל כשחסם את הכביש במחמאות אלו. הוא הופיע בעקביות בהפגנות הקריים מיניסטר והיה מעורב גם בהפגנות למען שחרורו של מאהר אל אחר'ס, פעיל זרוע הטרור – הג'יהאד האיסלמי.

צוטט בערוץ 14 מפיץ תעמולה אנטי-ציונית שקרית ומעוותת: "אני לא מציק לחיילי צה"ל, חיילי צה"ל מציקים לנו לפלסטינים ומונעים מאיתנו כניסה לשטחים הכבושים. הפגנה מן הסתם זה לא דבר נחמד. אנחנו לא ערלי לב ומפגינים נגד עוולות בכל מקום בו הן קורות."

צוטט באמרה אנרכיסטית ב103FM המעודדת הפרת חוק ואלימות: "אני מקווה שנגיע ל 50 אלף מפגינים ואז נכנס לבלפור ונוציא את נתניהו בעדינות".

נעצר לאחר שהניף בגאווה דגל אש"ף בשייח ג'ראח בירושלים על מנת להתסיס את השטח.

נצפה בתאריך ה15.6.22 מול בית המשפט בבאר שבע כאשר הוא מביעה סולידריות ומפגין עם דגל יישות הטרור אש"ף למען שחרור איש החמאס השפל, מוחמד אל-חלבי, אשר מעל בכספי הסיוע הבינלאומיים המוזרמים לעזה ובתור בכיר בארגון סיוע הומנטרי העביר עשרות מיליונים מכספים אלו לארגון הטרור חמאס להרחבת תשתיות הטרור השלה (בניית מנהרות, רכישת נשקים וכדומה).

להזכיר, אל-חלבי הורשע בהעברת מיליונים לארגון הטרור חמאס ובכך שכספים שנועדו לסיוע הומניטרי לתושבי עזה עבור מזון ותרופות הגיעו לידי המחבלים (תוך הגברת סבלם של תושבי עזה השבויים בידי משטר חמאס הרצחני) ובכל זאת האנרכיסט מצא לנכון להפגין בעדו.

לטענת המשטרה, כאשר התפרע והפר חוק בשכונת שמעון הצדיק בירושלים, בעת מעצרו תקף שוטר ופצע אותו.

 

גיל המרשלג

המרשלג
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

פעילים נוספים בארגון

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן