טאלב א-סאנע

תעודת זהות

שם:

טאלב א-סאנע

ארגון:

תפקיד בארגון:

ח"כ לשעבר מטעם המפלגה

אזור פעילות:

תאריך עדכון אחרון: 17.7.2022

פעילות של טאלב א-סאנע בשטח:

טאלב א-סאנע הוא פוליטיקאי ועורך דין בדואי-ישראלי אנטי-ציוני אשר שימש כחבר בכנסת ישראל במשך 20 שנה ברציפות מטעם מפלגת רע"ם-תע"ל. התבטאויותיו ופעולותיו בעבר הרחוק והקרוב מעידים על תפיסות אנטי-ציוניות רדיקליות שעל פי הפרסומים עלולות היו לפגוע בביטחון המדינה ולעודד פעולות טרור רצחני בישראל. לאורך השנים נחקר א-סאנע מספר פעמים בחשד לפעילויות אסורות שלו במסגרת תפקידו בכנסת ישראל.

במהלך ביקורו בסוריה בשנת 2005 (עליה נפתחה חקירה פלילית בגלל ביקור במדינת אויב בניגוד לחוק) נאם א-סאנע בפרלמנט הסורי נפגש עם ראשי המשטר ונפגש עם מזכ"ל ארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין, נאיף חוואתמה, שהיה אחראי לאסון מעלות.

עקבות פיגוע ירי שהתרחש בתל אביב אמר א-סאנע בריאיון לטלוויזיה של אבו דאבי באוגוסט 2001, כי "מדובר בפעולה בעלת איכות מיוחדת, כיוון שהיא נועדה לא נגד אזרחים אלא נגד חיילים בלב מדינת ישראל. הישראלים צריכים להבין שאם אין ביטחון לפלסטינים לא יהיה ביטחון גם לישראלים. כמו שהם מגיעים לשכם, ככה הפלסטינים מגיעים לתל אביב". הוא הוסיף כי "אין במקרה הזה רגשות אשמה ואנו לא נצטדק. זהו מאבק לגיטימי מן המדרגה הראשונה של הפלסטינים והוא בוצע נגד חיילים ולא נגד נשים וילדים".

במאי 2008 נטל העוכר א-סאנע חלק בציון יום הנכבה, וכינה את הציונות גזענית וכוחנית.

בהרצאה שנשא באוניברסיטה הערבית-אמריקאית בג'נין באפריל 2011 האשים א-סאנע את מדינת ישראל בחקיקה של "חוקי גרמניה הנאצית" וטען כי המדינה "מקימה ערים מיוחדות ליהודים כמו הערים שהוקמו בדרום אפריקה לתושבים הלבנים בתקופת האפרטהייד".

בנוסף בשנת 2020 בראיון ברדיו גלי ישראל חבר הכנסת לשעבר טאלב א-סאנע טען: "פגיעה בחיילים זה במסגרת מאבק בצבא הכיבוש".

בראיון נוסף לרדיו גלי ישראל באותה שנה התבטא הח"כ לשעבר טאלב א-סאנע כך: "אני לא רוצה שח"כים ערבים יהיו ציונים". המראיין זמרי הגיב: "אבל הם מחבקים מחבלים. אצל ח"כים יהודים זה לא קורה". בתגובה השווה טאלב א-סאנע את הגיבור הציוני יונתן פולארד למחבלים נתעבים: "אני ראיתי ח"כים יהודים מתחבקים עם פולארד שהוא בוגד, נו"

 

 

 

 

טאלב א-סאנע

טאלב עוכר
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

פעילים נוספים בארגון

פעילים נוספים באזור

[]

[]

[]

[]

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן