Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

נדב וימן

תעודת זהות

שם:

נדב וימן

ארגון:

תפקיד בארגון:

סמנכ"ל ומנהל פדגוגיה

תאריך עדכון אחרון: 31.3.2024

פעילות של נדב וימן בשטח:

נדב וימן היה לוחם בחטיבת הנח”ל (צלף בפלס”ר הנחל 2005-2008) וכיום מנהל בכיר בארגון העוכרים “שוברים שתיקה” (הארגון פעיל בקידום האשמות של “פשעי מלחמה” ו”אפרטהייד” נגד ישראל ברחבי העולם). מאז התחיל את פעילותו בארגון השתול “שוברים שתיקה” הוא מסייע לארגון האנטי-ציוני להוציא דיבת ישראל בעולם, משמיץ ומקדם את מסע הדה-לגיטימציה הבינלאומי נגדה בעולם, מציג את חיילי צה”ל הגיבורים ככובשים חסרי רחמים ואת צה”ל עצמו ומדיניות הביטחון של ישראל כלא מוסריים ולא חוקיים. בכך גורם הוא נזקים אדירים ובלתי הפיכים למאמצי ההסברה של ישראל בעולם.

על בימת אחד הפורומים הנחשבים והיוקרתיים בעולם עמד וימן כסמנכ”ל שוברים שתיקה ועלה לנאום ב-One Young World, שמרכז כל שנה מנהיגים צעירים מרחבי העולם. מי שהזמין אותנו לכנס הוא ארגון “The Elders”, שהוקם על ידי נלסון מנדלה, ובין חבריו נמצאים גם בן קי מון, ג’ימי קרטר ודזמונד טוטו. ההשמצות והתעמולה האנטי-ציונית שהוא פיזר שם נגד ישראל (“אפרטהייד”, “דיקטטורה צבאית” וכד’) עשו נזק בלתי ניתן לתיקון למאמצי ההסברה של ישראל בעולם ותרם רבות למסע הדה-לגיטימציה נגדה (ולפי מספר גורמים בקהילות יהודיות בתפוצות גם לעליית האנטישמיות באזורם).

בשנת 2019 נפתחה בפרלמנט האירופי תערוכה של ארגון שוברים שתיקה (אחד המממנים העיקריים של שוברים שתיקה הוא האיחוד האירופי). התמונות בתערוכה צולמו על-ידי חיילים בזמן שירותם בחברון. בפתיחת התערוכה נשא נדב וימן, סמנכ”ל שוברים שתיקה, דברי תעמולה אנטי-ציונית ודה-לגיטימציה נגד השירות החשוב של שמירה על היישוב היהודי בחברון, עיר האבות של העם היהודי, ולא הזכיר לרגע את הנרצחים היהודים אשר שנפלו בעקבות הטרור האיסלמי-פלסטיני האכזרי  שהשתולל בעיר שנים רבות.

‘עד כאן’ חשפו במסגרת תחקיר חשוב בשנת 2015-2016 חומרים שאסף באמצעות אנשים שהשתיל ב’שוברים שתיקה’. נדב וימן (כבר אז בכיר בארגון) תועד אומר  בתחקיר אמרות מזעזעות ומסממרות שיעור כי “אם אתה מנסה להרוג חיילים אתה לא טרוריסט” וכן הוסיף “סרבנות זה לגיטימי, אבל אנחנו לא מעודדים את זה”:

וימן היה אז רכז הפעילים של הארגון. במהלך הכשרה שערך בקיץ 2015 במשרדי ‘שוברים ‘שתיקה’ לשתול מטעם ארגון ‘עד כאן’, הסביר לו וימן כיצד עליו לייצג את הארגון: “מדי פעם כשאתה מתווכח עם מישהו, אתה צריך לתת לו אמירה פטריוטית כזו, ציונית, כדי שאנשים לא יגידו ‘הוא איזה שמאלני הזוי’. אז אתה אומר: ‘אני רוצה שצה”ל יגן על מדינת ישראל’. רוב הפלסטינים הם לא טרוריסטים אלא לוחמים למען החופש שלהם, לפעמים באמצעים שאני לא מסכים איתם. המילה טרוריסטים – קצת קשה לי איתה…”. וימן המשיך: “אם אתה מנסה להרוג חיילים אתה לא טרוריסט. ככה זה גם לפי החוק הבינלאומי”. בהמשך אמר: “אם יש מדינה אחרת שכובשת את המדינה שלך, באזור שאתה חי בו, מותר לך להשתמש באמצעים אלימים נגד הכובש, רק נגד חיילים ושוטרים או משמר הגבול. נגד אזרחים לא… אבל אם אתה דוקר חייל במחסום, זה לא פיגוע טרור..“. מהמשך תמלול התדריך עולה שבארגון ‘שוברים שתיקה’ רואים בעין יפה את תופעת הסרבנות, אך נמנעים מלהטיף לה מפורשות. “סרבנות זה לגיטימי, אבל אנחנו לא מעודדים את זה”, אמר וימן, ששירת כצלף בפלס”ר נח”ל.

כמו כן, מראה וימן גם נוכחות בקמפוסים בישראל שם מסית הוא נגד חיילי צה”ל גם באוניברסיטאות ובכך “מרעיל” את הדור הצעיר שלנו נגד כוחות הביטחון של ישראל וצה”ל:

וימן גם משמיץ את מדינת ישראל ומוציא את דיבתם של טייסי חיל האוויר הגיבורים ביחד עם עורך הדין העוכר בשירות היישויות הזרות, מיכאל ספרד:

כמו כן, נדב וימן מדריך ומוציא לפועל סיורי תעמולה אנטי-ציונית ועיוותים של המציאות מלאי שקרים ומיתוסים באשר למציאות בעיר האבות חברון עבור אזרחים זרים ותיירים שבאים לישראל. בכך הוא הופך אותם לשונאי ישראל ולשגרירים שימשיכו להשמיץ ולהפיץ שקרים נוראיים ושטניים נגד ישראל בעולם. להלן כמה ממופעי האימים שלו עם קבוצות זרות בעיר האבות:

https://www.facebook.com/imtirtzu/videos/478339727770138

https://www.facebook.com/imtirtzu/videos/870372927339988

וגם בדרום הר חברון:

https://www.facebook.com/imtirtzu/videos/369337405303392

נצפה בסוף שנת 2023 בדרום הר חברון סמוך לישוב כרמל עם צוות תקשורת זרה מבזה ומביך את רס”ן במיל’ בצלאל טליה (מ”פ גזרת דרום הר חברון שאימו נרצחה באכזריות ב7.10 בקיבוץ בעוטף) כאשר הוא מסרב ללחוץ את ידו ומאשים אותו במעשים “שהוא עושה לפלשתינים”:


נדב וימן מתוך הספר של יו”ר התנועה, מתן פלג, “מדינה למכירה”:

שוברים שתיקה בתל אביב:

בדצמבר 2015 התקיים מפגש מרתק בין אלון ליאל, שגריר ישראל לשעבר בדרום אפריקה וממובילי הלובי ליצירת לחץ בינלאומי נגד ישראל ובין ראשי ארגון שוברים שתיקה. “הדבר העיקרי שמתקיפים אותנו בגללו הוא למה אנחנו תוקפים את ישראל בחו”ל — למה אנחנו מדברים אנגלית?” שאל נדב וימן, מראשי שוברים שתיקה. “תשובה שלדעתי אסור לענות אותה, למרות שהיא תשובה נכונה”, השיב לו ליאל, “שהקרב בתוך ישראל הוכרע… אני מאמין שרק הקהילה הבינלאומית, כמו במקרה של דרום אפריקה, יכולה לשנות את דעת הקהל” .”את הלגיטימציה שלנו אנחנו מקבלים מהציבור הישראלי, לא?” תהה פעיל אחר. “אנחנו לא הולכים ראש בראש עם החברה הישראלית?” “איזו לגיטימציה יש לך?” החזיר השגריר לשעבר, “יש לך לגיטימציה של שני אחוז, אתה מבין. אבל איזה שני אחוז? של האנשים הכי מוסריים, הכי נבונים, שמסוגלים לראות עשרים שנה קדימה… דמוקרטיה לא נעצרת בזה שהולכים להצביע. אתה רוצה לשנות משהו? לך למשה, לך ליוסף, תשכנע אותו, זה לא כל הדמוקרטיה .היציאה החוצה היא לגיטימית במצבים שיש חלק מהציבור שמרגיש שהקונצנזוס הוא שגוי ולא מוסרי…”(ע’ 98).

“אתה לא מבין, אחי, מה אנחנו מחוץ לישראל”, התרברב נדב וימן, מנהל המחלקה החינוכית של שוברים שתיקה, באוזני פעיל סמוי של הארגון הציוני “עד כאן”, כשישבו יחד לשיחת רעים. “אתה באמת צריך פעם אחת לחוות את זה. מחוץ לישראל אנחנו הקול שנחשב מאוד אמין ומאוד ביקורתי. אם נגיד רוצים איזה מידע — פונים אלינו. רוצים להגיע — פונים אלינו. יהודה שאול לוקח כל שבוע שגרירים וקונסולים, חברי פרלמנט. אתה יודע שהגיעו עכשיו חברי קונגרס אמריקנים לישראל? אף אחד לא יודע! אבל הם הגיעו ויהודה לקח אותם לסיור. זה כי באמת יש לנו מסד נתונים מאוד גדול על כל מה 9 שקורה בגדה וברצועת עזה, על כל ההפרות של זכויות האדם, על איך הצבא בעצם מתנהל” (ע’ 78).

 

 

 

נדב וימן

וינמן
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

פעילים נוספים בארגון

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן