Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

עאדל בדיר

תעודת זהות

שם:

עאדל בדיר

תפקיד בארגון:

ראש עיריית כפר קאסם

אזור פעילות:

תאריך עדכון אחרון: 24.7.2023

פעילות של עאדל בדיר בשטח:

ראש עיריית כפר קאסם עאדל בדיר השתתף בהלוויתו של המחבל נעים באדיר, שדרס וירה לעברם של קצין ושני שוטרים במהלך פעילותם בעיר בשנת 2022 ופצע אותם באורח קל.

יו”ר ש”ס אריה דרעי תקף על השתתפות ראש העיר כפר קאסם בהלווית המחבל: “לראות ולא להאמין! במקום לגנות את הטרור שבוצע בעירו ולדרוש בשלומם של הפצועים, בחר לו ראש עיר במדינת ישראל להשתתף בהלווית מחבל ארור שבאכזריות דרס וירה לעברם של קצין ושני שוטרים במהלך פעילותם בעיר. בושה וחרפה”.

חבר הכנסת הרב עמיחי אליהו מתח ביקורת גם כן: “ראש עיר שמגיע להלווית מחבל, צריך להיות מודח מתפקידו. לא יתכן שראש עיר יתן גיבוי למחבלים וימשיך לייצג את מדינת ישראל. אנחנו שוקדים על הצעות חוק שתמנע מתומכי טרור לקבל תמיכה מהמדינה. הגיע הזמן!”.

מתוך המאמר על ההיסטוריה של ראש עיריית כפר קאסם עאדל בדיר במקור ראשון:

כמו כן, כבר בשנה השנייה להיבחרותו בקדנציה הראשונה, הלך עו”ד עאדל בדיר לקבלת פנים למחבל ערבי ישראלי. זה קרה בשנת 2014 כאשר איסלאם יוסף בדיר השתחרר מהכלא. כפר קאסם צהלה ושמחה. גם ראש העיר עדאל בדיר שמח מאוד. קבלת פנים חגיגית במיוחד התקיימה לכבודו של איסלאם בדיר. כבר עם צאתו מהכלא חיכתה לו משלחת של אנשי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית. אמו של בדיר הכריזה כי השמחה גדולה, אך היא איננה תהיה שלמה אלא עם כל שחרור האסירים הפלסטינים מהכלא.

בדיר הורשע שהסיע מחבל מתאבד שביצע פיגוע. בשנת 2002 ביצע מחבל מתאבד פיגוע בבית קפה “My Coffee Shop” בתל אביב. עשרות אנשים נפצעו ואישה אחת נרצחה, רחל צר’כי ז”ל, בת 36 מבת ים. בדיר לא היה חלק מחוליית המחבלים אך הודה כי ידע שהאדם שנמצא ברכבו, אותו תושב שטחים שהכניס לתל אביב, הוא מחבל מתאבד. ידע ולא עשה דבר, ולא דיווח.

ביום שחרורו של המחבל, כל עיריית כפר קאסם התגייסה לשמח את העבריין אסלאם בדיר. כנס חגיגי התקיים במתנ”ס העירוני בהשתתפות ראש העיר, חברי מפלגת רע”מ והתנועה האיסלאמית הפלג הדרומי מהרו לחבק ולחזק. נכחו באירוע מי שהיה בזמנו יו”ר רע”מ איבראהים צרצור ומי שמכהן כיום כיו”ר התנועה האיסלאמית השייח’ ספוואת פריג’. דגלי פלסטין קשטו את המתנ”ס. כרזה ענקית עם דמותו של המשת”פ של האויב ומסגד אל אקצה עטרה את הבמה. הביאו מקהלות שהנעימו בין הנאומים בשירים איסלאמיים ולאומנים. לא ברור מי תקצב את האירוע, אבל העירייה של עאדל בדיר הובילה את החגיגות בגאווה רבה:

ראש העיר העוכר, עאדל בדיר נשא נאום בשבחם של המחבלים ובשבחה של העיר כפר קאסם. “כפר קאסם היא עיר השאהדה”, התפייט. “כפר קאסם היא עיר האסירים וזוהי גאוותה”.  עאדל בדיר, כך לפי הדיווח בתקשורת הערבית, העלה על נס מחבלים מכפר קאסם שיושבים בכלא הישראלי. הוא הזכיר את אחמד אבו ג’אבר מכפר קאסם. “האח”, כינה אותו ראש העיר. אבו ג’אבר רצח בשנת 1986 את החייל שאלתיאל עקיבא. על הרצח הזה קיבל אבו ג’אבר 5000 דינר מארגון הפתח. ראש עיריית כפר קאסם מכנה את האדם המתועב הזה כ”אחיו”, מעלה אותו על נס ואף קרא לשחרורו. אחריו עלה לדבר שייח’ ראאד סלאח שהבטיח שבתי הכלא הישראלים יעלמו כלא היו.

מחבל אחר מכפר קאסם, קצת יותר מפורסם, הוא “מחבל הנכבה”, אסלאם עיסא. זהו המחבל שבצע את הפיגוע ב-15 במאי 2011, “יום הנכבה”, בו דהר עם משאית בלב תל אביב, רצח את אביב מורג, בחור צעיר, ופצע 17 אנשים. נגזרו עליו מאסר עולם ועוד 40 שנה על רצח של יהודי ועוד שישה ניסיונות רצח. ומה עושה עו”ד עאדל בדיר, ראש עיריית כפר קאסם? מה עושה ההנהגה הערבית? הולכת ומחזקת את משפחת המחבל. במשך השנים עולים אנשי הנהגה בחברה הערבית אל בית משפחת עיסא, בית מחבל הנכבה. פוליטיקאים, אנשי דת וגם עובדי עירייה. בין היתר גם ראש העיר עאדל בדיר וגם סגנו.

משלחת מיוחדת מגיעה לבית משפחת עיסא בשנת 2016. השייח’ ראאד סלאח מהפלג הצפוני, וגם נציגים של מפלגת רע”מ באים לחזק את הורי המחבל. אליהם מצטרפים ראש העיר וסגנו. ומה אומר עאדל בדיר בבית משפחת המחבל? “זהו כבוד עבורנו לעמוד לצד האסירים שלנו ובני משפחותיהם”. הוא ייחל שבמפגש הבא הם יוכלו להיפגש כולם ביחד בנוכחות האסירים עצמם.

ע”פ מקור ראשון, ראש עיריית כפר קאסם העוכר בדיר תועד יושב על הספה מחויך ושמח בבית משפחת אסלאם עיסא. כאמור, מחבל היושב על מאסר עולם על הרצח של אביב מורג בתל אביב. מורג ז”ל היה בן 29 כשנרצח על ידי עיסא. שלושה חודשים לפני שנרצח התארס אביב לאהובת ליבו. כמה חודשים אחרי הרצח, אביו של אביב מורג, דוד מורג – מתאבד.

 

עאדל בדיר

בדיר
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

פעילים נוספים בארגון

פעילים נוספים באזור

[]

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן