עינת ויצמן

תעודת זהות

שם:

עינת ויצמן

ארגון:

תפקיד בארגון:

אמנית, שחקנית ופעילת שמאל רדיקלי

אזור פעילות:

תאריך עדכון אחרון: 6.7.2022

פעילות של עינת ויצמן בשטח:

לא כולם יודעים אבל האמנית עינת ויצמן היא גם פעילת שמאל רדיקלי אנטי-ציונית אשר מפזרת דרך יצירותיה והתבטאויותיה תעמולה אנטי-ציונית ארסית נגד מדינת ישראל. היא כלל לא מנסה להסתיר את חיבתה למחבלים פלסטינים היושבים בכלא הישראלי

בשנת 2013 הצהירה על תמיכתה במפלגת בל"ד האנטי-ציונית אשר בעבר ארגנה אירוע תמיכה במחבלים שרצחו יהודים והכריזה ששחרור פלסטין היא משימתם הלאומית

כך הסבירה ויצמן את החלטתה: "בל"ד היא האופציה היחידה למי שרוצה לחיות בדמוקרטיה אמיתית, במדינה שאין בה אזרחים סוגים א' וסוג ב', במדינת כל אזרחיה". עוד הוסיפה האמנית האנטי-ציונית כאשר היא מפיצה שקרים בוטים אשר משחירים את מדינת ישראל:

"אל מול התחזקותו של הימין הקיצוני, לנוכח הפאשיזם והמיליטנטיות הגואים, ועם התגברותו של משטר הפרדה דכאני שרומס זכויות אדם ואזרח משני צדי הקו הירוק, נחוץ סדר פוליטי חדש.. עם מגמות כאלו אסור להתפשר. לכן אתן את קולי למפלגה היחידה שמאתגרת באמת את ההגמוניה הציונית וקוראת לשוויון אזרחי אמיתי. מפלגות אחרות, טובות וראויות, מציעות פלטפורמות שונות של שיתוף, אבל יש שלב אחד לפני השיתוף – והוא השוויון ואותו רק בל"ד מציעה".

כמו כן, בשנת 2017 בערב תמיכה מיוחד שנערך לכבוד סייען הטרור, חברת הכנסת לשעבר באסל גטאס, שהורשע בהברחת פלאפונים לאסירים ביטחוניים, שבחה השחקנית והבמאית עינת וייצמן את מעשיו. היא צוטטה אומרת באותו ערב תמיכה בזוי: "התנגדות מתבקשת לתנאים הקשים והמפלים בהם מוחזקים האסירים הפוליטים, ונועדה להקל עליהם ולו במעט. לכן ההקרבה שלו היא ההקרבה האולטימטיבית".

ויצמן הוסיפה במעמד זה עוד קצת שקרים תעמולתיים נגד ישראל: "אני מבינה את המעמד הפריבילגי שיש לי. אם הייתי פלסטינית ילידת 67 הייתי מתה ואם הייתי פלסטינית מ- 48 בטח הייתי עצורה. אלה מאיתנו שבחוץ ובמיוחד הפריבלגים שבינינו צריכים לעשות כל מה שאנחנו יכולים כדי לסכל את המאמץ להעלים את האסירים הפוליטיים. אני מתכוונת לעשות ככל שאוכל כדי לתת להם במה".

בנוסף, בשנת 2018 תמכה ויצמן במשורר המורשע, המסית ותומך הטרור – דארין טאטור.

טאטור הורשע לאחר שפרסם ברשתות שיר בשם "האנשים שלי התנגדו, הם התנגדו להם" ושני פרסומים נוספים. כתב האישום כולל את תרגום השיר, שבו מופיעות השורות: "לא אסכים לפתרון שלום / לעולם לא אסיר את הדגל עד שאסיר אותן ממולדת." כמו כן, בסרטון שפורסם על ידי טאטור, רעולי פנים זרקו אבנים וזורקים בקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון, על רקע השיר מעלה. בכל זאת מצאה לנכון האמנית הרדיקלית להגיע לבית המשפט ולתמוך במשורר המסית ותומך הטרור.

ויצמן גם יצרה מחזה העונה לשם "אסירי הכיבוש" אשר הופך מחבלים פלסטינים לקורבנות. זאת כאשר אסירים פלסטינים מורשעים היו  מעורבים בתהליך היצירה על כל שלביו, מכתיבת המחזה ועד לבימויו. המחזה "אסירי הכיבוש" שהיה אמור להיות מוצג בפסטיבל עכו נפסל בסופו של דבר על ידי ועדת הגיבוי של הפסטיבל, החלטה שגובתה על ידי שרת התרבות מירי רגב וראש עיריית עכו שמעון לנקרי.

ויצמן נשאלה בראיון לעיתון און ליין מקומי: (האם) עשית הבחנה כלשהי ביניהם? נמנעת מלתת במה לאסירים שהיו מעורבים בפיגועים ורצחו חפים מפשע? על כך השיבה באופן שלא משאיר מקום לספר באשר לשיתוף פעולתה עם מחבלים מורשעים ברצח יהודים: "אני לא עושה הבחנה ביניהם, אני לא בית משפט. אף פעם לא שאלתי 'למה ישבת בכלא', כי ההצגה עוסקת בתנאי הכליאה ששווים לכולם".

באותו ראיון נשאלה ויצמן גם לגבי גיוס ההמונים לטובת העלאת הההצגה הנבזית והאנטי-ציונית שלה (בעקבות פסילת ההצגה בעכו). כאשר אחד התורמים היה המוזיקאי בריאן אינו, מתומכי תנועת הBDS תנועת החרם על ישראל. היא נשאלה: את מרגישה בנוח עם תרומות של תומכי בי־די־אס?  והשיבה לכך: "התרגשתי מאוד מהתמיכה הנדיבה של אינו. הכסף יעזור לי בתרגום ההצגה לאנגלית. בכלל, קיבלתי המון תמיכה. בנורווגיה רוצים להעלות את ההצגה, ויש גם מגעים עם תיאטראות ביפן, בהולנד ובשווייץ".

בכך הוכיחה ויצמן שהיא לא בוחלת באמצעים ומוכנה לקבל כספים ומימון גם מעוכרי ישראל האנטישמים השפלים ביותר בעולם.

עוד באשר לפסילת המחזה האנטי ציוני שלה, פרסמה ויצמן בפייסבוק פוסט מסית ומשתלח נגד מדינת ישראל עם שקרים רבים המשרתים את שונאינו בעולם כאשר היא השתמשה ברטוריקה של אויבי ישראל האנטישמים השפלים ביותר:

על מעשיה השפלים והחתרניים של ענת ויצמן כתב העיתונאי בן כספית: "כששומעים את הבהמה עינת ויצמן מזדהה עם באסל רטאס ומדברת על אפלייתם של "האסירים הפוליטיים" מבינים למה אין כאן שמאל".

 

 

 

עינת ויצמן

תמונה ויצמן
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

פעילים נוספים בארגון

פעילים נוספים באזור

[]

[]

[]

[]

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן