פידא שחאדה

תעודת זהות

שם:

פידא שחאדה

תפקיד בארגון:

חברה במועצת העיר

אזור פעילות:

תאריך עדכון אחרון: 23.3.2022

פעילות של פידא שחאדה בשטח:

חברת מועצת עיריית לוד, פידא שחאדה מסיתה ומלהיטה את הרוחות בעיר באופן קבוע עם התבטאויות ותמיכה בפורעים, מעודדת אלימות וקראה להתקוממות של הערבים בארץ כאשר עודדה המשך האלימות מפרעות לוד במספר מקרים.

חברת מועצת העיר של לוד פידא שחאדה התייחסה לפרעות הערבים בלוד במאי 2021, במהלך מבצע 'שומר החומות', בראיון שהתפרסם בקיץ 2021  ב'ידיעות אחרונות', ואמרה: "אתם לא אוהבים לשמוע את זה, אבל אנחנו עם כבוש מה זה שקט. מה זה נחמד. הייתם צריכים להכיל את זה. להגיד לעצמכם, 'היו שקטים 70 שנה, אז ניתן להם לילה אחד של להתפרע'. טיפה אמפתיה, לתת לנו לאוורר. ברור שאני נגד אלימות. אבל אם אני עם שקט כל הזמן ואז יום אחד אני באה ושורפת פחים ושוברת זכוכית של בניין עירייה, בעיניי זה חלק לגיטימי מהתקוממות".

כמו כן, בסרט חמישה ימים במאי של תנועת "ישראל שלי" קראה פידא שחאדה ל"המשך ההתנגדות" וטענה ש"שזה לא נכון שאי אפשר לא להצדיק אלימות".

פידא שחאדה גם בירכה בספטמבר 2021 את שחרורו של מוחמד מסרי הנאשם בירי לעבר יהודים במהלך הפרעות.

זמן לא רב לאחר מכן באוקטובר, פידא שחאדה חגגה את שחרורו של איוב חסונה שהואשם באירועי ירי נגד יהודים בפרעות, וגם על מעורבות באירועים ירי על רקע פלילי בין ערבים.

בנוסף לכך, בנובמבר אותה שנה פידא שחאדה בירכה את שחרורו של סולימאן אלפקיר נאשם באירוע זריקת בקבוקי תבערה לבית של משפחה יהודית בשיכון חב"ד במהלך הפרעות.

להמרות כל האמור לעיל באשר להצדקת האלימות הערבית-אנטישמית של ערביי הישראל בפרעות מאי, הקרן החדשה לישראל (הקרן השתולה הזרה והאנטי-ציונית) בחרה לתת לה הוקרה בדמות  'פרס גלנטר' (פרס ה"מכיר במנהיגים מתפתחים בחברה האזרחית הישראלית ומדגיש את עבודתם יוצאת הדופן").

 

 

 

 

פידא שחאדה

פידא
Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

פעילים נוספים בארגון

פעילים נוספים באזור

[]

[]

[]

[]

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט

חתמו על עצומה להרחקת עוכרים מעמדות חיילי צה"ל

דילוג לתוכן